Zomereditie MAAK PLAATS! op Fort bij Aalsmeer

Hoewel de reguliere bijeenkomsten van MAAK PLAATS! tijdens de zomer tijdelijk stilliggen, organiseren we op woensdag 12 augustus een extra maakdag op het Fort bij Aalsmeer.

Deze zomereditie staat in het teken van veerkracht. De activiteit wordt georganiseerd vanuit het project Cultuur Maken, waarin culturele en maatschappelijke partners in Haarlemmermeer voortbouwen op de ervaringen en werkwijze van MAAK PLAATS!. Binnen dit project krijgen jongeren ruimte om zelf activiteiten te ontwikkelen, te organiseren en hun kennis en talenten te delen.

De maakdag bouwt daarnaast voort op Toekomstmakers, het eerdere jongerentraject op het Fort bij Aalsmeer dat mede mogelijk werd gemaakt door de provincie Noord-Holland. Deelnemers Thalia, Qasim en Daan zetten hun ervaringen uit dit traject in om een nieuw programma voor andere jonge makers te organiseren.

Tijdens de dag maken deelnemers kennis met het fort als Haarlemmermeers erfgoed, natuurgebied en creatieve werkplaats. Tussen de bloemen en het groen gaan we tijdens verschillende workshops experimenteren met natuurlijke materialen. Er is ruimte om te maken, nieuwe inspiratie op te doen, tot rust te komen en andere makers te ontmoeten.

Iedereen is welkom om aan te sluiten.

Datum: woensdag 12 augustus 2026 Tijd: 11.00–17.00 uur Locatie: Fort bij Aalsmeer

Het fort is het beste bereikbaar met de fiets. Reizen met het openbaar vervoer is ook mogelijk vanaf station Hoofddorp, gevolgd door een wandeling naar het fort.

Aanmelden kan door te mailen naar sdeclercq@podiumarchitectuur.nl